MENU

İnsan Hayatı Değerlidir

June 18, 2020 • Company News

Getty Images’da, şimdiye kadar Siyahilerin hayatları yeterince ön planda olmadı ama artık bu durum değişiyor.

Bir bildiri yayınlamak için neden bekledik? Bu doğru bir soru ve gecikmeyle ilgili yapılacak her türlü eleştiriyi kabul ediyoruz. Özellikle liderlik konusunda gerçekten arzuladığımız çeşitlilik ve kapsayıcılıkta değildik. Bu nedenle gerek ekibimizdeki ve gerekse dışarıdan işbirliği yaptığımız pek çok siyahi meslektaşımızın deneyimlerini dinlemek ve onları daha iyi anlamak için zaman ayırdık. Yaşadıkları deneyimleri bizimle paylaşma konusundaki duyarlılık ve cesaretleri için minnettarız. Onların paylaşımları, yeni bakış açımızı, bu bildirimizi ve ana hatlarını çizdiğimiz eylemlerin temelini oluşturdu.

Getty Images olarak ırkçılığa karşıyız. Toplumun her kesiminde ırkçılığın ortadan kaldırılması için basın özgürlüğü esastır. Getty Images, özgür konuşma, protesto ve medyanın olayları güvenli, özgürce ve tarafsız olarak aktarma hakkını kısıtlamak üzere yapılan diretmelere ve zulümlere karşıdır.

Sözlerimizin, organizasyonumuzda ve sektörümüzde Siyahi hayatların önemli olduğunu her gün vurgulayacak gerçek eylemlerle değişim yaratacağının farkındayız.

Kültür ve Temsil

Kültürümüzü, ırkçılık karşıtı ve beyaz üstünlüğünün olmadığı bir noktaya taşımalıyız. Bu, çalışanları, şu andaki siyah karşıtı davranışları ve eylemleri eleştirmeye teşvik eden, cesur bir geri bildirim ortamının geliştirilmesi anlamına gelir. İşbirliklerimizde ırkçılığa sıfır tolerans tanınması konusunda hesap verebilir olacağımızı taahhüt ediyoruz.

Çeşitlilik barındıran bir topluluk oluşturmalı ve herkesin gelişebileceği bir ortam yaratmalıyız. Global içerik sağlayıcı ağımız da dahil olmak üzere her düzeyde ve tüm departmanlarda işe alım, geliştirme ve hakların denkleştirilmesi konularında sistemik önyargıyı ortadan kaldırmalıyız. Liderliğin her kademesindeki görevlendirmeleri değiştirmeyi taahhüt ediyoruz.

İçerik

Görsellerin dünyayı değiştirme gücüne tamamen inanıyoruz. Bunu yapmak için  Siyahi içerik sağlayıcılarını desteklemeliyiz. Global Siyahi topluluğun otantik hikayelerini daha fazla anlatmalıyız ve bunu objektifin ardındaki Siyahi içerik sağlayıcılar olmadan yapamayacağımızın bilincindeyiz. Görsel içerik oluşturan, dağıtan ve seçen diğer insanlarla birlikte, pozitif değişimi daha da ileriye taşımak adına kaçınılmaz bir fırsata sahibiz. Bu değişimle teknolojimiz dünyayı yansıtan görsel içerikler sunarken, önyargıları kaldırmak adına arama ve edit özelliklerinde sürekli iyileştirmeler yapmayı garanti ediyoruz.

Geçmişte nerede yeterli olmadığımızı biliyoruz ve daha iyisini yapmayı taahhüt ediyoruz. Getty Images ekibi olarak birbirimize, müşterilerimize, içerik sağlayıcılarımıza ve diğer iş ortaklarımıza karşı sorumluyuz. Görsellerin dünyayı harekete geçirme gücüne sahip olduğunu biliyoruz ve bu güçle birlikte gelen sorumluluğu üstleniyoruz.

Related Posts

Comments are closed.

« »